Ірпінська загальноосвітня школа I-III ступенів №14 Ірпінської міської ради Київської області

Форум Гостьова Фотогалерея Карта сайту

Урок позакласного читання в 3 класі PDF Друк E-mail
Розробки наших учителів - Початкова школа

Саблук Т.Ю.,

учитель вищої категорії

Тема: По сторінках улюблених журналів «Пізнайко», «Соняшник», «Яблунька». Практичне ознайомлення з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект».

Мета: розкрити дітям значення журналу; ознайомити з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект»; розвити пізнавальні інтереси школярів, розширювати кругозір дітей; виховувати любов до читання.

Обладнання: дитячі малюнки; картинки з журналів; виставка журналів „Зупинись на хвилинку- подивись на новинку".

Хід уроку

І. Організація класу.

Любі діти, на урок

Щойно пролунав дзвінок.

Тож тихенько всі сідайте

І мені не заважайте.

Хто із вас уважним буде –

Той високий бал здобуде.

Що ж, не будем лінуватись,

Нумо дружно всі навчатись!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

– Діти, а зараз ми поділимося на три команди і позмагаємося (три ряди – це три команди)

1. Прочитати деформовані слова

1 команда 2 команда 3 команда

сиЛиця ниСиця птиЖарця

ниСа маЗи жіЛи

монЛи няВиш жокСні

2. Знайти і прочитати слова

1 команда: назви птахів

гСВ оОО рРОР оКО бН еАА ць

2 команда: назви овочів

мРГ оЕА рДР кЬБ вКУ аАЗ

3 команда: назви звірів

лБВ иІЕ сЛД иКМ цАІ яДЬ

4. Бесіда

– Діти, яка зараз пора року?

– А які зимові місяці ви знаєте?

– А чи знаєте ви якісь вірші про зиму?

– Діти, з якої книжки ці віршики?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

В кожнім домі, в кожній хаті,

В кожнім місті і селі,

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

„Хто багато читає, той багато знає", - так кажуть у народі.

Я знаю, що у нашому класі теж багато учнів люблять читати, вчити вірші. А ще ви мені розповідали про те, що ваші батьки виписують та купують вам журнали, різні книги. Саме сьогодні у нас буде нагода помандрувати сторінками ваших улюблених журналів, ознайомимося з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект». Отже. Тема нашого уроку звучить так: По сторінках улюблених журналів «Пізнайко», «Соняшник», «Яблунька». Практичне ознайомлення з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект»

ІІІ. Робота над новим матеріалом

1. Розгляд журналів

(Діти показують, які у них є журнали, розповідають про те, чим вони їм подобаються, хто дає дітям ці журнали)

2. Робота з виставкою журналів

А ще, подивіться, на нашу виставку. „Зупинись на хвилинку, подивись на новинки!" - на цій полиці є журнали, які тільки надійшли до бібліотеки, а також надходили раніше.

3. Ознайомлення з поняттями «число журналу», «рік видання», «примірник», «комплект»

«Число журналу» (тобто, який за рахунком цей журнал) можна знайти на обкладинці самого журналу.

«Рік видання» (коли був надрукований цей журнал) теж шукаємо на обкладинці журналу

«Примірник» (сам журнал (показую))

«Комплект» (багато журналів)

– А ще, діти, на кожному журналі ззаду на обкладинці маленькими літерами написано, коли засновано журнал, скільки разів на місяць він виходить, яка кількість примірників...

4. Робота над прочитаними творами

( Діти розповідають про те, з якого журналу, якого номеру та за який рік була прочитана розповідь (називають її) або вивчений вірш.)

а) хвилинки поезії

Читання учнями віршів, що сподобалися

б) обговорення прочитаних творів

Короткий переказ змісту прочитаних творів

ІV. Підсумок уроку

– Діти, що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

– Де можна дізнатися про те, який рік видання журналу?

– Скільки примірників випускає видавництво журналу?

V. Домашнє завдання

– А вдома пропоную вам виготовити «Різдвяне янголятко».

– А ще читайте цікаві оповідання чи казки з журналів. На наступному уроці ми із задоволенням послухаємо ваші розповіді.

Купить матрас Киев - со склада оптом и в розницу от производителя!